PANORAMA RIGA SKATU LAUKUMS LATVIJAS ZINĀTŅU AKADĒMIJAS ĒKĀ

Tehnisku iemeslu dēļ slēgts
līdz 30. jūnijam!

APSKATI RĪGU NO PUTNA LIDOJUMA 65 M AUGSTUMĀ!

SARĪKO NEAIZMIRSTAMU RANDIŅU SAULRIETĀ!

IERAUGI RĪGU TĀDU, KĀDU TO VĒL NEESI REDZĒJIS!

"...nav labāka veida kā iepazīt pasauli, kā vien ieraudzīt to  savām acīm ”

PANORMA RIGA SKATU LAUKUMA APRAKSTS

Ko redzēt Rīgā!?

Uzkāp "Panorama Riga" skatu laukumā un izbaudi mirkli, kad Tev acu priekšā ir Rīgas baznīcu torņi un Eiropā trešais augstākais televīzijas tornis, tas ir 368,5 metrus augsts. No šejienes redzēsi arī  Latvijas 21. gadsimta modernāko ēku – Latvijas Nacionālo bibliotēku, kas ir veidota kā gaismas pils, simbolizējot latviešu tautai raksturīgo vēlmi tiekties pēc jaunām zinībām. Bibliotēku uzbūvēja 2014. gadā, to projektēja pasaulē atzītais, Amerikā dzīvojošais, latviešu izcelsmes arhitekts Gunārs Birkerts. No "Panorama Riga" skatu laukuma paveras arī brīnišķīgs skats uz Daugavas promenādi ar pieciem tiltiem, kas savieno likteņupes Daugavas krastus, Vecrīgu un Rīgas centrāltirgu, kas ir viens no senākajiem Eiropā. Ideja izveidot šādu tirgu radās vēl pirms Pirmā pasaules kara – 1910. gadā, un tam ir senas liecības, piemēram, vēsturiskie tirgus paviljoni, kuros joprojām notiek aktīva tirdzniecība. Tie tika būvēti Pirmā pasaules kara vajadzībām – kā vācu armijas gaisa kuģu cepelīni – angāri.

Ko darīt Rīgā?

"Panorama Riga" ir apļveida terase – skatu laukums Latvijas Zinātņu akadēmijas ēkā, no kura paveras neredzēts skats uz Rīgas panorāmu - 360 grādu leņķī. Terase ir pietiekami plaša, tādēļ "Panorama Riga" skatu laukumā var brīvi justies arī tūristu grupas vai draugu kompānijas, un uzspēlēt kādu jautru spēli, piemēram, kurš ātrāk ieraudzīs mājas, skolu vai viesnīcu. No "Panorama Riga" skatu laukuma var uzņemt brīnišķīgas fotogrāfijas ar Rīgas panorāmu, it nekas neaizsedz skatu, netraucē nožogojumi un stiklu atspulgi. Un, protams, no "Panorama Riga" skatu laukuma var vērot visskaistāko saulrietu vai sarīkot romantisku randiņu 65 metru augstumā. Šādu mirkļu dēļ ir dzīvot vērts!

Par LZA ēku

"Panorama  Riga" skatu laukums atrodas vēsturiskajā Latvijas Zinātņu akadēmijas ēkā, kas  ir padomju laiku simbols. Tā tika celta par godu komunisma vadonim Staļinam. Ēkas būvniecību sāka  1951. gadā, bet pilnībā pabeidza tikai 1961. gadā. Līdz mūsdienām ēka ir saglabājusies gandrīz tāda, kāda tā bija. Ja  ieskatīsies, uz ēkas  centrālās fasādes sienām ieraudzīsi padomju laiku simbolus -  sirpi un āmuru. Sākotnēji Latvijas Zinātņu akadēmijas ēka bija paredzēta kā kolhoznieku nams, bet pēc tam tika nodota LPSR Zinātņu akadēmijas rīcībā. Ēka tiek uzskatīta par pirmo augstceltni Latvijā. To būvējot, arhitekti Osvalds Tīlmanis, Vaidelotis Apsītis un Kārlis Plūksne iedvesmojās no Vecrīgas torņu smailēm. Taču joprojām neatbildētus jautājumus rada fakts, ka Zinātņu Akadēmijas ēkas arhitektūra ir ļoti  līdzīga Emipre State Building ēkai Ņujorkā.

PANORMA RIGA SKATU LAUKUMA DARBA LAIKS

Darba laiks

"Panorama Riga" skatu laukums ir atvērts visas nedēļas dienas – arī sestdienās un svētdienās,  no rīta līdz pat saulrietam.

10:00 -22:00

PANORMA RIGA SKATU LAUKUMA biļeteŠU IEGĀDE

Biļetes cena

Lai apmeklētu "Panorama Riga" skatu laukumu, nav nepieciešama iepriekšēja rezervācija. Nāc jebkurā laikā! Ieejas biļetes vari iegādāties "Panorama Riga" skatu laukumā.

VIENA
Individuālā apmeklētāja
biļete
VIENA BIĻETE 
BĒRNAM
(LĪDZ 12 G.)
APMEKLĒJOT
ar ģimeni 

PANORMA RIGA SKATU LAUKUMA KONTAKTI

Kā mūs atrast!?

Zinātņu Akadēmijas ēka atrodas  pašā Rīgas  centrā, ļoti tuvu  iecienītiem Rīgas tūrisma objektiem, piemēram,  Rīgas vecpilsēta atrodas tikai 1, 5 kilometru attālumā, Rīgas centrāltirgus 600 metru attālumā, savukārt Geto un Latvijas Holokausta  muzejs tikai 300 metru attālumā.